کلید و پریز – قیمت کلید و پریز – کلید و پریز خارجی – کلید لمسی
02/22/2016
سیم و کابل – قیمت سیم و کابل – فروش سیم و کابل – سیم و کابل ارزان
02/22/2016

جک پارکینگ از زیر مجموعه های لوازم الکتریکی ساختمان می باشد که بر روی درب پارکینگ نصب می شود و به دستور ریموت کنترل انرژی الیکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و باعث باز و بسته شدن درب پارکینگ به وسیله جک پارکینگ می شود. جک پارکینگ انرژی خود را از برق فشار قوی تامین می کند و دارای دو بازوی بزرگ مکانیکی است که بازو های جک پارکینگ انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. سان الکتریک نمایندگی جک پارکینگ v2 ، یوتاب ، سوها ، توربو ، محک ، سوزوکی ،  لابف  و … می باشد. جک پارکینگ سوزوکی یکی از بهترین نوع جک پارکینگ در ایران می باشد و کیفیت آن بسیار عالی است و قابلیت تحمل چهار صد کیلوگرم را دارد. از آنجایی که نصب جک پارکینگ بسیار کار دشوار و دقیقی است و نیاز به تجربه فراوان دارد شما عزیزان می توانید با تماس بگیرید تا ما متخصصین مان را برای شما ارسال کنیم.

لوازم جک پارکینگ

اولین وسیله ای که ما برای استفاده از جک پارکینگ با آن رو به رو می شویم ریموت کنترل است ریموت کنترل وسیله ی کوچک به اندازه ی یک قوطی کبریت است و همانند  یک جاسویچی ، کلید ها به آن نصب می شود روی ریموت چند دکمه وجود دارد که با فشردن این دکمه ها به جک پارکینگ دستور باز و بست درب را می دهد. ریموت کنترل با فرستادن سیگنال به گیرنده به جک درب دستور می دهد. ابزار بعدی گیرنده است که سیگنال فرستاده شده توسط ریموت کنترل را گرفته و به جک پارکینگ دستور صادر شده را اعلام می کند. هر جک پارکینگی یک مدار دارد که این مدار داخل یک جعبه در داخل حیاط کنار یکی از بازو ها نسب می شود و کار اصلی مدار داخل جعبه اجرای دستورات ، برق رسانی توسط سیم و کابل به بازو های مکانیکی و در کل همانند بقیه مدار های الکنرونیکی دادن نظم و برنامه به سیستم ، است.

جک آرام بند

 قطعه بعدی بازو ها مکانیکی است که در پشت درب نصب می شود و نیروی مکانیکی را به در وارد می کند، یک طرف بازو ها به دیوار یا ستون کناری نصب می شود و طرف دیگر آن به درب متصل می شود. قطعه دیگری هم وجود دارد که به دیواره های ورودی (دو دیوار یا ستون کناری درب (رو به بیرون منزل) که ماشین از بین آن ها عبور می کند) رو به روی هم نصب می کنیم. این حسگر ها نوعی سنسور حرکتی متصل یه یک دیگر هستند و کاربرد این حسگر ها این است که اگر ماشینی یا هر جسمی در حال ورود به پارکینگ بود ، جک پارکینگ به صورت خودکار بسته نشود (جک پارکینگ پس از زمان خاصی به صورت خودکار بسته می شود) . در نهایت چراغ هشدار دهنده ای که در بالای درب  نصب می شود ، این چراغ گردان به راننده و ماشین های اطراف اعلام می کند که دستور باز شدن درب را از ریموت دریافت کرده است و همین باعث می شود که این راننده متوجه بشود که ریموت دستور را به چشمی اعلام کرده و درب در حال باز شدن است . ریموت کنترل انرژی مصرفی خود را از باطری ای که در پشت ریموت است تامین می کنند ، باطری مورد نیاز ریموت ها باطری های ساعتی یک واتی هستند که دو تا از آن ها در جای باطری نصب می شود (البته ریموت های مختلف باطری های مختلف مصرف می کنند ما فرض رو بر اکثریت گرفتیم) . مجموعه سان الکتریک با ارئه انواع برند های جک پارکینگ ، نصب جک پارکینگی و ارائه خدمات پس از فروش مانند تعویض قطعات یا سرویس دستگاه در خدمت رسانی به شما عزیزان آماده می باشد .

 جک پارکینگ باکیفیت

سال هاست مردم از جک پارکینگ به عنوان وسیله ای کار آمد و ضروری برای هر خانه ای یاد می کنند امروزه همه ی خانه ها نیازمند جک پارکینگ هستند. جک پارکینگ وظیفه ی باز و بسته کردن درب را دارد. بیشتر محبوبیت جک پارکینک به دلیل سهولت در انجام عملیات باز و بست درب پارکینگ است مثلا  یک روز که شما دیر از خواب بلند شدید و امکان این است که شما دیر به سرکار تان برسید همین عملیات باز و بسته کردن در کلی از وقت شما را می گیرد یا فرض کنید شما به میهمانی ای می روید همین باز و بست کردن درب می تواند لباس های شما را کثیف کند. در عصری که ما زندگی می کنیم از ضرورات زندگیمان سرعت و دقت است.

قیمت جک پارکینگ

جک پارکینگ از قطعاتی مانند : ریموت ، بازوی مکانیکی ، چراغ بالای در جهت اعلام کردن باز شدن درب ، آنتن ، مدار الکتریکی و چند قطعه ی دیگر است. نصب جک درب پارکینگ بسیار سریع انجام شود و به سرویس کردن ویژه ای در طول زمان نیاز ندارد ، تعمیرات جک درب پارکینگ کار پر هزینه ای نیست مگر آنکه موتور جک پارکینگ شما سوخته باشد یا خراب شده باشد به طور کلی جک پس از نصب به رگلاژ (همگان سازی) نیز نیاز دارد. جک پارکینگ ها را به گونه ای ساخته می شوند که در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم اند یعنی در مقابل آب و هوا باران آفتاب گرما و سرما نیز مقاوم است. زیرا در اکثریت شرایط در پارکینگ ها در مقابل فضای باز قرار دارد و در مقابل نور مستقیم آفتاب ، آب باران ، برف ، یخ زدن و … بسیار مقاوم باشد و اگر نباشد تغییر آب هوا می تواند باعث بروز مشکل در کار جک پارکینگ بشود.

جک بازویی

انسان همواره در طول زمان به دنبال راحتی بوده است و در راستای این خواسته تلاش می کند مثلا با اختراع و لوازم الکتریکی مانند دوربین مداربسته ، آیفون تصویری ، کلید و پریز و … . جک پارکینگ وسیله ای ایمن است و کسی نمی تواند آن را باز کند و اینگونه درب فقط از ریموت دستور می گیرد و کلید آن درب فقط ریموت آن درب است. شاید برای شما سوال باشد که آیا می توان از روی ریموت جک پارکینگ کپی کرد؟ بله ، برای این کار شما باید ریموتی همانند ریموت خود تهیه کنید و به کلید سازی ها یا الکتریکی هایی که کار کپی ریموت را انجام می دهند ببرید تا با ریموت اصلی هم سیگنال شوند. توجه داشته باشید که برای کپی کردن ریموت به یک ریموت هماهنگ شده با جک پارکینگی نیاز است. هزینه کپی جک پارکینگی تغریبا ۱۰ هزار تومان است و شما می توانید از روی یک ریموت به تعداد دلخواه کپی کنید پس مراقب سود جویان باشید که ریموت کنترل جک پارکینگی خود را به افراد سودجو و غیر قابل اعتماد ندهید. گاهب اوقات ما برای نصب درب جا نداریم مانند سصح شیب دار یا تمایل به گذاشتن درب به همراه جک پارکینگی نداریم پس می توانیم از کرکره برقی استفاده کنیم.

جک آرام بند

جک پارکینگ وسیله ای است که کار ما راحت بشود و سرعت بگیرد، ما وقتی بر روی درب خود جک نصب می کنیم به کلاس کاری منزل خود و به ارزش مادی خانه می افزاییم. به طور کلی تجربه به ما نشان داده تمامی پارکینگ ها به جک نیاز دارند ! به نظر شما امروزه نداشتن جک پارکینگ در یک ساختمان عیب محصوب می شود ؟ جواب بسیار واضح است بله در گذشته باز کردن درب کار دشواری به نظر نمی آمد ولی امروزه، با ماشینی شدن سبک زندگی ها و احتیاج به سرعت در زندگی ما باید از ابزارهایی مانند جک پارکینگ استفاده کنیم که سرعت بیشتری داسته باشد.

6 دیدگاه ها

 1. علی جلوه گفت:

  با سلام
  ممنون برای مقاله ی خوب تون
  واقعا عالی بود

 2. کامبیز موتاب گفت:

  سلام
  جک های ایرانی مثل یوتاب دوام خوبی دارند؟
  من محلی کار میکنم کیفیت کار برام خیلی مهمه که کار برپشت نخوره!

  • سلام
   جناب کامبیز موتاب
   در حال حاضر جکهای ایرانی خوبی تولید شدند مثل جک سوزوکی که هر لنگه 400 کیلو جواب داده و بردش ms1هوشمند هست و دارای یک سال گارانتی تعویض و سه سال گارانتی تعویض قطعه میباشد ودارای قیمت بسیار به صرفه هست
   و طبق تجربه عرض میکنم با جکهای ایتالیایی قابل رقابت هست

 3. فریده تبریزی گفت:

  شرکت سان الکتریک جک پارکینگ هم نصب می کنه ؟؟
  منون بابت سایت مفیدتون

  • سلام
   سرکار خانم تبریزی
   بله سان الکتریک در قسمت فروش و نصب وخدمات جکهای پارکینگ فعالیت وسیعی دارد
   در ضمن ما مفتخریم درباره چند برند مختلف اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتون بذاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *