دوربین مداربسته hdcvi – قیمت دوربین مداربسته hdcvi – دوربین hdcvi
02/24/2016
دوربین مداربسته ip – قیمت دوربین مدار بسته ip – آی پی دوربین
02/24/2016

دوربین مداربسته بیسیم – قیمت دوربین مداربسته وایرلس – دوربین wifi

دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بیسیم به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود :

  • دوربین بیسیم آنالوگ
  • دوربین بیسیم دیجیتال

در دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ و دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال تفاوت هایی وجود دارد که این دو را از یکدیگر به طور کلی از هم جدا می کنند.

دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ

این نوع دوربین ها با تبدیل کردن سیگنال های تصویری به امواج رادیویی تصویر را از طریق فرستنده به دستگاه گیرنده نیز انتقال می دهد. میزن ارسال مسافت امواج توسط فرستنده ها وابسته به کاربرد و نوع فرستنده متفاوت است ولی به دلیل مشکلاتی که به وجود می آورد دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ به همراه ساده بودنشان و قیمت کمشان مشکل ها و ضعف های بسیار زیادی که در خود دارن دارند کارایی آنها را محدود میکند.

در دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ مشکلات وجود دارد و سیگنال های این دوربین های مداربسته نسبت به موانع و نیز ها حساس است مثلا هنگامی که موانعی موجود سر راه سیگنال ها زیاد باشد یا در آب هوا مرطوب ، دوربین بیسیم وجود داشته باشد سیگنال دوربین مدار بسته wifi بسیا زیاد افت کیفیت پیدا میکند.

فرستنده های دوربین های آنالوگ چگونه کار می کنند ؟

این دستگاه از یک فرستنده و یک گیرنده سیگنال رادیویی تشگیل شده است و این دستگاه ها به یک منبع تغذیه نیاز دارد. در طرف دوربین که فرستنده قرار دارد، دوربین  مداربسته بیسیم را وصل کرده تا فرستنده این امواج را ارسال کند. در سمت گیرنده دستگاهی وجود دارد که به دستگاه گیرنده دیجیتال متصل می شود و سیگنال های دریافت شده به دستگاه منتقل می شود. قدرت و میزان برد سیگنال ها وابسته به نوع دستگاه شما است و هر چه توان دوربین مداربسته بیسیم بیشتر باشد برد سیگنال های آنها بیش تر خواهد شد.

مزیت استفاده از دوربین مدار بسته بیسیم در چیست ؟

فرستنده سیگنال های رادیویی ثبات بسیار زیادی نسبت به فرستنده داخل دوربین مداربسته آنالوگ دارد. البته هزینه این دوربین ها بیشتر از دوربین های معمولی است. کاربران می توانند هر نوع دوربین مداربسته آنالوگ را برای این کار استفاده می شود و محدودیتی برای آنها وجود ندارد.

معایب استفاده از دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ چیست ؟

دستگاه های فرستنده های آنالوگ در مقابل نویز های الکترو مغناطیسی حساسیت بسیار زیادی دارد. این مهم ترین عیب انواع فرستنده های آنالوگ است. فرد نصب کننده باید زمانی که قصد نصب دوربین را دارد حتما باید به مانع ها توجه کند تا افت سیکنال ناشی از عبور سیگنال از مانع حذف شود.

دوربین مدار بسته بیسیم IP

دوربین مداربسته بیسیم بیشتر از وای فای برای ارسال کردن اطلاعات استفاده می کنند. این سیستم امکان فرستادن حجم بسیار زیادی را نسبت به دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ ، از اطلاعات با سرعتی به مراتب بالاتر را فراهم می آورد.

آیا کاربرد دوربین مداربسته بیسیم محدود است ؟

بله ، کاربرد دوربین بیسیم خیلی محدود تر از دوربین های مدار بسته معمولی است زیرا خیلی از کاربرد هایش را از دست می دهد و به در عوض از قابلیت های نام برده شده برخوردار می شود و ضعف های زیادی پیدا می کند. قیمت دوربین مداربسته بیسیم نسبت به دوربین های معمولی بالاتر است ولی کاربرد آنها بسیار محدود تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *