دوربین مداربسته بیسیم – قیمت دوربین مداربسته وایرلس – دوربین wifi
02/24/2016
دوربین مداربسته استار ویژن – نمایندگی دوربین مدار بسته starvision – دوربین مداربسته استارویژن
03/28/2016

دوربین مداربسته ip – قیمت دوربین مدار بسته ip – آی پی دوربین

دوربین مداربسته IP

دوربین مداربسته ip یک نوع دوربین مداربسته است که برای گرفتن تصاویر و تبدیل کردن آن ها به فرکانس های مغناطیسی از آن استفاده می شود. این کار در دوربین های مداربسته IP به وسیله حسگرهای الکترونیکی دوربین های ای پی انجام داده می شوند. دوربین مداربسته ip را به عنوان نسل جدیدی از دوربین های مداربسته به همه معرفی کرد. استفاده از دوربین مداربسته ip هر روزه در حال زیاد شدن است و کارشناسان احتمال می دهند این دوربین ها در چند سال جاری بسیار فراگیر شوند. قیمت دوربین مداربسته ip نسبت به دیگر دوربین مداربسته گران قیمت تر است و این دوربین ها از جمله دوربین های مداربسته با کیفیت محسوب می شوند.

کیفیت تصاویر دوربین مداربسته IP

یکی از بزرگ ترین ویژگی های دوربین مداربسته ip بی نهایت بود کیفیت تصویر آن ها است. دوربین های با کیفیت بین ۱٫۳ تا ۵ مگاپیکسل به صورت گسترده ای مورد استفاده کاربرا قرار می گیرد. رزولیشن تصویر بالاتر از پنج مگاپیکسل فقط در دوربین مداربسته های خیلی حرفه ای و در برندهای بزرگ و خاصی قابل دسترس است. از این نوع دوربین ها برای مصارف حساس استفاده می شود مانند بانک ها.

ساختار دوربین مداربسته IP چگونه است ؟

دوربین مدار بسته ip در واقعیت یک نوع رایانه با اندازه کوچک، هستند. این نوع دوربین های مداربسته پس از دریافت کردن اطلاعات ، تصاویر از حسگر آن ها را به اطلاعات دیجیتال تبدیل کرده و مانند برنامه شبکه به شبکه ارسال می کند. وجود بخش های تبدیل کننده در این دوربین مداربسته ها باعث افزایش یافتن پیچیدگی و هزینه آن ها شده است.

منبع تغذیه دوربین مداربسته آی پی

دوربین مداربسته ip از دو راه مختلف تغذیه کرد :

  • آداپتور ها
  • کابل شبکه

از راه تغذیه از راه کابل های شبکه مصرف کننده هیچ نیازی به نصب هیچ گونه آداپتور ی به دوربین ها نخواهید داشت و کل هزینه های کشیدن کابل های تغذیه حذف می شود اما باید توجه کرد که همه سوئیچ مصرف شده در زیر شبکه ها باید از نوع POE استفاده شوند که معمولا به خیلی از کابل کشی پر هزینه تر هستند.

طریقه نصب دوربین مداربسته IP

نصب دوربین مداربسته IP با توجه به تفاوت کلی در ساختار مداربسته شبکه با سیستم های قدیمی تر مانند آنالوگ تا حد بسیار زیادی با دوربین های آنالوگ متفاوت است. دو عامل خیلی مهم که باید قبل از طراحی دوربین مدار بسته باید در نظر گرفته شود. اولین عامل انتخاب کردن روش نوع تغذیه دوربین های مداربسته است.

تغذیه دوربین ها به صورت POE : در این حالت دوربین های مداربسته از طریق کابل های شبکه تغذیه می شوند.

تغذیه دوربین ها به صورت مستقل : در این حالت کاربر از منبع تغذیه جدا و کابل برق برای تغذیه دوربین های مدار بسته استفاده می کنید.

دیدگاه ها بسته شده است