کرکره برقی – قیمت کرکره برقی – نصب کرکره برقی – انواع کرکره برقی
02/22/2016
جک پارکینگ – نصب جک پارکینگ – قیمت جک پارکینگ – جک آرام بند
02/22/2016

کلید و پریز وسیله از لوازم الکتریکی ساختمان می باشد و برای کنترل یا انتقال جریان الکتریک است. سطح روی کلید و پریز ها از جنس عایق ساخته می شود تا در هنگام اتصال برق دست فرد روشن کننده را برق نگیرد. اصول کار کلید به این گونه است که سیم برق به پشت کلید می رود و سیم  دیگری به وسیله ای که می خواهیم روشن یا خاموش کنیم وصل می شود و در هنگام روشن سازی اتصال در بین این دو بر قرار می شود و در هنگام روشن سازی اتصال در بین این دو بر قرار می شود و به وسیله ی برقی ما الکتریسیته می رسد و جریان الکتریکی برقرار می شود و دستگاه برقی روشن می شود .

انواع کلید و پریز

در واقع کلید نوعی کنترل کننده جریان الیکتریکی است که امروزه با شکل های گوناگون تولید می شود و به دست کاربران و مصرف کننده ها می رسد . با گذشت زمان کلید پریز ها با تحولاتی بسیاری رو به رو بودند مانند تغییر شکل ظاهری یا جنس آن ها کلید های اولیه بسیار بزرگ تر از شکل فعلی کلید و پریز ها هستند و برای عایق سازی آن ها از چوب استفاده می کردند ، امروزه برای عایق سازی کلید و پریز ها از پلاستیک استفاده می شود . کلید و پریز از اولین قطعات تاریخ برق دنیا هستند و از ملزومات یک مدار الکتریکی کلید و پریز است . ما در طراحی داخلی از کلید و پریز هایی به طرح و رنگ و شکل مناسب استفاده می کنیم پس امروزه کلید پریز ها در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی کاربرد دارد . کلید و پریز انواع مختلفی دارد مانند صنعتی ، خانگی ، تزئینی ، کلید های خازنی و … . در بعضی از کلید و پریز ها دوربین مداربسته کوچک مخفی قرار می دهند .

کلید و پریز با کیفیت

کلید و پریز صنعتی این کلید و پریز ها برای محیط های کارگاهی و صنعتی طراحی و ساخته شده این کلید و پریز نیز از ایمنی بیشتر نسبت به کلید پریز های خانگی دارند تا ایمنی محیط نیز حفظ شود. شاید پیش خودتان سوال کنید که چرا این کلید و پریز ها را ایمنی تر می سازند یا منزل به ایمنی نیاز ندارد ؟ کلید ها و پریز های صنعتی را به ایمن بیشتر مجهز می کنند !؟ زیرا در محیط های کارگاهی خطرات بیشتری وجود دارد مانند گرد و خاک یا آب به داخل کلید و پریز برود . خانه ها هام به ایمنی نیاز دارند و ایمن هستند ولی ایمنی در نظر گرفته شده برای کلید و پریزهای صنعتی خیلی بیشتر است .

کلید و پریز خارجی

کلید های خازنی در چراغ و لامپ کاربرد دارد و نور چراغ را کم و زیاد می کنند این کلید ها از یک خازن ساخته می شوند که با چرخواندن یک اهرم  روی کلید میزان برق رسانی به لامپ را تایین می کند و درخانه های لوکس کاربرد دارد.کلید نوعی کنترل کننده است و احتمال داده می شود تا ۳۰ سال آینده کلید های امروزی تولید نشوند و تمامی خانه ها به سمت هوشمند سازی بروند و از این نوع کلید ها دیگر استفاده نشود زیرا ما با استفاده از سیستم هوشمند سازی با دست زدن یا صدا کردن و حتی با استفاده از تلفن همراه هوشمند می توانیم جریان الکتریکی را کنترل کنیم البته این به ای معنی نیست مه به صورت کامل حذف بشوند فقط کاربرد آن ها کمرنگ و کمرنگ تر می شوند . البته امروزه هم خیلی از کلید های هوشمند استفاده می شود کلید هایی که فقط یک صفحه لمسی داخل دیوار هستند و به کمک آن ها کار هی بسیار زیاد می توان کرد .  نوعی کلید وجود دارد که برای باز و بسته شدن کرکره برقی و جک پارکینگ به کار می رود .

کلید و پریز لوکس

نوع پریز های بعضی از کشور ها به هم تفاوت دارند ، در بعضی از کشور ها سیم اتصال به زمین اجباری است و از حالت سه شاخه دارند ولی در کشور ما پریز ها به حالت دو شاخه تولید می شود چون سیم اتصال به زمین (سیم ارت) ندارند . سیم ارت چیست ؟ سیم ارت سیمی است که در هنگام زیاد شدن ولتاژ برق، برق را به زمین انتقال می دهد تا از برق گرفتگی یا سوختن دستگاه جلو گیری شود. طرح ها و شکل های پریز نسبت به آن محیط طراحی و تولید و انتخاب می شوند . کلید و پریز از ملزومات هر خانه است و در تمامی محیط از کلید و پریز نیز استفاده می شود پس چه بهتر است که ما از کلید ها و پریز های مناسب فضای خود استفاده کنیم. به دلیل اینکه در بازار  کلید و پریز ها انواع و اقسام مختلف دارند ما می توانیم کلید پریز مورد علاقه خودمان را متناسب با هزینه ای که در نظر گرفتیم تهیه کنیم. کلید هایی هستند که با فشردن آن قفل درب باز می شوند و نیازی به فشردن دکمه آیفون تصویری نیست .

قیمت کلید و پریز

کلید و پریزی که برای محیط های کارگاهی و صنعتی در نظر می گیرید از کلید های صنعتی باشد تا ایمنی بیشتر محیط داشته باشد . (برای جلوگیری از نفوذ آب یا عوامل خارجی دیگر) ، کلید ها و پریز ها در جاهایی نصب شود که دور از دسترس اطفال باشد یا برای پریز ها محافظ پلاستیکی (عایق) تهیه کنید . کلید ها و پریز ها را اصولی و ایمنی نصب کنید که اتصالی یا کثری و افت ولتاژ پیدا نکنند . گاهی یک اتصالی کوچک می تواند باعث آتش سوزی می شود .امروزه در جهان کلید و پریز هایی با طرح های بسیار گوناگونی تولد می شوند پس طرح و رنگ کلید و پریزهای خود را متناسب با فضا انتخاب کنید.از سیم و کابل مناسب با کلید و پریز خود استفاده شود (یعنی سیم هایی که با قطر سوراخ های پشت آن ها هماهنگی دارد استفاده شود) و از استفاده از سیم های نا مرغوب استفاده نشود .

کلید و پریز هوشمند

کلید ها انواع مختلفی دارند مانند کلید های یک پل یا کلید ۲ پل. این کلید ها از نظر مدار با یکدیگر تفاوت دارند و هر پل کلید برای یک مدار است . کلید و پریز ها از ملزومات هر خانه ای هستند در هنگام خرید به برند و طرح و کارایی آن توجه کنیم . ساختار کلید و پریز ها بسیار شبیه به هم است در کلید ها از دو قسمت عایق و در قسمت بعدی رسانا است قرار دارد که سیم ها به قسمت پشت کلید نصب می شود، قسمت رسانا در درون کلید قرار دارد و ما به کمک عایق می توانیم جریان برق را کنترل کنیم . در پریز ها هم ساختار ها شبیه هستند در دون پریز قسمتی رسانا وجود دارد که فاز و نول را به وسیله دو سوراخ بر روی آن انتقال می دهد و وسیله برقی به کمک دو شاخه برق را می گیرد و به وسیله سیم به سیستم برقی انتقال می دهد .

امروزه کلید و پریز های ایرانی موجود در بازار از کیفیت مناسبی نیز برخوردارند که از جمله این برند ها به دلند می توان اشاره کرد . دلند نام یک شرکت ایرانی تولید کلید و پریز است که از اوایل دهه هشناد شروع به کارکرده است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت دلند محصولات خود را در چین قالب و سبک کاری مختلف می زند مانند سیلور یا آسا که این ها چندبن رنگ و طرح مختلف دارد. یکی از ویژگی های محصولات دلند تنوع بسیار زیاد است که طراحان داخلی عزیز می توانند به خوبی با انتخاب رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب منند. در ضمن محصولات دلند به همراه طرح های گوناگون از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *